NS Elektro logo

Wyłączniki przeciwpożarowe

Optymalizatory mocy

Falowniki fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne

Montaż instalacji

Konstrukcja montażowa

Systemy grzewcze

Dodatkowe elementy instalacji PV

adres e-mail
kontakt telefoniczny
kontakt telefoniczny

Polityka prywatności | Polityka cookies

Biuro - Województwo Opolskie

+48 795 411 407

47-244 Dziergowice 

ul. Polna 3 

Kontakt

 

Biuro - Województwo Śląskie

+48 733 511 188

47-420 Kuźnia Raciborska

ul. Klasztorna 3

NS Elektro © 2015 - 2022

 

Fotowoltaika, systemy grzewcze, smart domy oraz kompleksowe usługi elektryczne. 

 

O naszej firmie

Artykuły branżowe

Opinie naszych klientów

Oferty pracy

instagram
instagram
facebook

OTRZYMAJ DARMOWY AUDYT ORAZ POROZMAWIAJ Z NASZYM DORADCĄ

 

Wypełnij formularz, aby otrzymać darmowy audyt oraz wycenę realizacji Twojego projektu i porozmawiaj z naszym doradcom.

Numer telefonu:

Wybierz dział:

Fotowoltaika

Systemy Grzewcze
Usługi Elektryczne
Montaż Klimatyzacji
Smart Dom FIBARO
Akceptuję politykę prywatności.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

CAŁY ASORTYMENT

FOTOWOLTAIKA SKLEP

 

Panele fotowoltaiczne, falowniki, wyłączniki przeciwpożarowe oraz inne elementy instalacji fotowoltaicznej. Bardzo chętnie pomożemy Ci w skompletowaniu Twojego zestawu fotowoltaicznego do samodzielnego zamontowania. Oferujemy produkty najwyższej klasy, tylko od autoryzowanych dystrybutorów!

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

20 stycznia 2023
Instalacja fotowoltaiczna to świetna inwestycja również w przypadku gospodarstw rolnych, która pozwala zwiększyć ich rentowność. Dodatkowo rolnicy co jakiś czas
18 stycznia 2022
Pompa ciepła to zdecydowanie bardzo ekologiczne rozwiązania, które gwarantuje wysoki komfort użytkowania oraz w połączeniu z własną instalacją fotowoltaiczną całkiem
17 stycznia 2022
Ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej coraz więcej rodzin w Polsce decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Dachy domów
16 stycznia 2022
Już wkrótce pojawi się kolejna edycja programu Mój Prąd, który cieszy się ogromny zainteresowaniem wśród osób planujących zainwestować w prywatną

KONTAKT

SZUKASZ RZETELNEJ FIRMY?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania to śmiało skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez wysłanie wiadomości za pomocą formularza. Odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

audyt instalacji fotowoltaicznej
28 czerwca 2021

Czym jest audyt instalacji fotowoltaicznej?

Audyt instalacji fotowoltaicznej powinien być pierwszym krokiem do realizacji każdej instalacji pv. Jest on bardzo ważnym etapem, ponieważ dzięki przeprowadzeniu profesjonalnego audytu instalator może ocenić możliwości montażu paneli fotowoltaicznych oraz określić jakie jest zapotrzebowanie na prąd.

 

 

Jak wygląda audyt fotowoltaiczny przed montażem instalacji?

 

 

Audyt fotowoltaiczny przed montażem instalacji odbywa się u klienta i dzieli się na kilka etapów. Bardzo ważna jest oczywiście sama rozmowa z inwestorem czyli tzw. wywiad, dzięki któremu można określić jaką moc powinna mieć instalacja fotowoltaiczna, aby pokrywała całkowite zapotrzebowanie na prąd. Istotną kwestią jest także określenie ewentualnego zacienienia, które mogłoby zmniejszyć wydajność pracy instalacji fotowoltaicznej.

 

Analiza rachunków z z ostatniego roku lub kilku miesięcy oraz poznanie planowanych przez klienta potencjalnych zmian np. sposobu ogrzewania lub montaż klimatyzacji pozwala określić odpowiednią moc instalacji. Ważne są również przyszłe plany budowlane potencjalnego klienta, które mógłby spowodować zacienienie części instalacji, skutkujące spadkiem wydajności.

 

W następnych krokach instalator powinien również dokładnie sprawdzić lokalizacje budynku, na którym zainstalowane mają zostać panele fotowoltaiczne, biorąc pod uwagę jego położenie względem kierunków geograficznych, konstrukcje dachu, kąt nachylenia dachu i rodzaj jego pokrycia. Jeśli natomiast instalacja ma zostać wykonana na gruncie należy określić jego powierzchnie i dobrać odpowiedni rodzaj konstrukcji montażowej.

 

Przed rozpoczęciem montażu instalacji fotowoltaicznej powinno się również przygotować projekt techniczny, w którym zaplanowany zostanie układ paneli fotowoltaicznych, miejsce instalacji falownika, jak również plan okablowania dla całej instalacji. 

 

 

montaż instalacji fotowoltaicznej

 

 

Audyt instalacji fotowoltaicznej po zrealizowanym montażu

 

 

Audyt po zrealizowanym montażu instalacji fotowoltaicznej jest konieczny, w celu wykonania jej odbioru. 

 

Podczas po montażowego audytu instalacji pv: 

  • Sprawdza się konstrukcje montażową paneli fotowoltaicznych oraz okablowanie instalacji
  • Sprawdza się stan uziemienia instalacji
  • Sprawdza się pracę falownika fotowoltaicznego 

 


 

NS Elektro oferuje darmowy audyt instalacji fotowoltaicznej, z którego dowiesz się jaką moc powinna mieć instalacja spełniająca Twoje potrzeby oraz poznasz wycenę montażu. Wykonujemy również projekty instalacji razem z wizualizacjami, dzięki którym zobaczysz jak panele fotowoltaiczne będą prezentowały się po wykonaniu prac. Podczas audytu odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwijemy wątpliwości.

 

 

projekt i wizualizacja 3D instalacji fotowoltaicznej

 

 

Rzetelnie wykonany audyt fotowoltaiczny gwarantuje instalację, która na pewno się zwróci i przez długi czas będzie generowała dla Ciebie duże oszczędności.