facebook
instagram
instagram

NS Elektro © 2015 - 2021

 

Fotowoltaika, systemy grzewcze, smart domy oraz kompleksowe usługi elektryczne. 

KONTAKT

 

+48 603 460 261

47-440 Nędza

ul. Jana Pawła II 43 

Województwo Śląskie

+48 795 411 407

47-244 Dziergowice 

ul. Polna 3 

Województwo Opolskie

Polityka prywatności | Polityka cookies

Audyt instalacji fotowoltaicznej powinien być pierwszym krokiem do realizacji każdej instalacji pv. Jest on bardzo ważnym etapem, ponieważ dzięki przeprowadzeniu profesjonalnego audytu instalator może ocenić możliwości montażu paneli fotowoltaicznych oraz określić jakie jest zapotrzebowanie na prąd.

 

 

Jak wygląda audyt fotowoltaiczny przed montażem instalacji?

 

 

Audyt fotowoltaiczny przed montażem instalacji odbywa się u klienta i dzieli się na kilka etapów. Bardzo ważna jest oczywiście sama rozmowa z inwestorem czyli tzw. wywiad, dzięki któremu można określić jaką moc powinna mieć instalacja fotowoltaiczna, aby pokrywała całkowite zapotrzebowanie na prąd. Istotną kwestią jest także określenie ewentualnego zacienienia, które mogłoby zmniejszyć wydajność pracy instalacji fotowoltaicznej.

 

Analiza rachunków z z ostatniego roku lub kilku miesięcy oraz poznanie planowanych przez klienta potencjalnych zmian np. sposobu ogrzewania lub montaż klimatyzacji pozwala określić odpowiednią moc instalacji. Ważne są również przyszłe plany budowlane potencjalnego klienta, które mógłby spowodować zacienienie części instalacji, skutkujące spadkiem wydajności.

 

W następnych krokach instalator powinien również dokładnie sprawdzić lokalizacje budynku, na którym zainstalowane mają zostać panele fotowoltaiczne, biorąc pod uwagę jego położenie względem kierunków geograficznych, konstrukcje dachu, kąt nachylenia dachu i rodzaj jego pokrycia. Jeśli natomiast instalacja ma zostać wykonana na gruncie należy określić jego powierzchnie i dobrać odpowiedni rodzaj konstrukcji montażowej.

 

Przed rozpoczęciem montażu instalacji fotowoltaicznej powinno się również przygotować projekt techniczny, w którym zaplanowany zostanie układ paneli fotowoltaicznych, miejsce instalacji falownika, jak również plan okablowania dla całej instalacji. 

 

 

montaż instalacji fotowoltaicznej

 

 

Audyt instalacji fotowoltaicznej po zrealizowanym montażu

 

 

Audyt po zrealizowanym montażu instalacji fotowoltaicznej jest konieczny, w celu wykonania jej odbioru. 

 

Podczas po montażowego audytu instalacji pv: 

  • Sprawdza się konstrukcje montażową paneli fotowoltaicznych oraz okablowanie instalacji
  • Sprawdza się stan uziemienia instalacji
  • Sprawdza się pracę falownika fotowoltaicznego 

 


 

NS Elektro oferuje darmowy audyt instalacji fotowoltaicznej, z którego dowiesz się jaką moc powinna mieć instalacja spełniająca Twoje potrzeby oraz poznasz wycenę montażu. Wykonujemy również projekty instalacji razem z wizualizacjami, dzięki którym zobaczysz jak panele fotowoltaiczne będą prezentowały się po wykonaniu prac. Podczas audytu odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwijemy wątpliwości.

 

 

projekt i wizualizacja 3D instalacji fotowoltaicznej

 

 

Rzetelnie wykonany audyt fotowoltaiczny gwarantuje instalację, która na pewno się zwróci i przez długi czas będzie generowała dla Ciebie duże oszczędności.

Czym jest audyt instalacji fotowoltaicznej?

28 czerwca 2021
audyt instalacji fotowoltaicznej

SZUKASZ RZETELNEJ FIRMY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania to śmiało skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez wysłanie wiadomości za pomocą formularza. Odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

KONTAKT

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

kontakt telefoniczny
kontakt telefoniczny
adres e-mail

office@nselektro.com

Przewody solarne

Rozdzielnice fotowoltaiczne

Konstrukcja montażowa

Montaż instalacji

Panele fotowoltaiczne

Falowniki fotowoltaiczne

Optymalizatory mocy

Wyłączniki przeciwpożarowe

NS Elektro logo