NS Elektro logo

Wyłączniki przeciwpożarowe

Optymalizatory mocy

Falowniki fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne

Montaż instalacji

Konstrukcja montażowa

Systemy grzewcze

Dodatkowe elementy instalacji PV

adres e-mail
kontakt telefoniczny
kontakt telefoniczny

Polityka prywatności | Polityka cookies

Biuro - Województwo Opolskie

+48 795 411 407

47-244 Dziergowice 

ul. Polna 3 

Kontakt

 

Biuro - Województwo Śląskie

+48 733 511 188

47-420 Kuźnia Raciborska

ul. Klasztorna 3

NS Elektro © 2015 - 2022

 

Fotowoltaika, systemy grzewcze, smart domy oraz kompleksowe usługi elektryczne. 

 

O naszej firmie

Artykuły branżowe

Opinie naszych klientów

Oferty pracy

instagram
instagram
facebook

OTRZYMAJ DARMOWY AUDYT ORAZ POROZMAWIAJ Z NASZYM DORADCĄ

 

Wypełnij formularz, aby otrzymać darmowy audyt oraz wycenę realizacji Twojego projektu i porozmawiaj z naszym doradcom.

Numer telefonu:

Wybierz dział:

Fotowoltaika

Systemy Grzewcze
Usługi Elektryczne
Montaż Klimatyzacji
Smart Dom FIBARO
Akceptuję politykę prywatności.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

CAŁY ASORTYMENT

FOTOWOLTAIKA SKLEP

 

Panele fotowoltaiczne, falowniki, wyłączniki przeciwpożarowe oraz inne elementy instalacji fotowoltaicznej. Bardzo chętnie pomożemy Ci w skompletowaniu Twojego zestawu fotowoltaicznego do samodzielnego zamontowania. Oferujemy produkty najwyższej klasy, tylko od autoryzowanych dystrybutorów!

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

20 stycznia 2023
Instalacja fotowoltaiczna to świetna inwestycja również w przypadku gospodarstw rolnych, która pozwala zwiększyć ich rentowność. Dodatkowo rolnicy co jakiś czas
18 stycznia 2022
Pompa ciepła to zdecydowanie bardzo ekologiczne rozwiązania, które gwarantuje wysoki komfort użytkowania oraz w połączeniu z własną instalacją fotowoltaiczną całkiem
17 stycznia 2022
Ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej coraz więcej rodzin w Polsce decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Dachy domów
16 stycznia 2022
Już wkrótce pojawi się kolejna edycja programu Mój Prąd, który cieszy się ogromny zainteresowaniem wśród osób planujących zainwestować w prywatną

KONTAKT

SZUKASZ RZETELNEJ FIRMY?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania to śmiało skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez wysłanie wiadomości za pomocą formularza. Odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

fotowoltaika
02 lipca 2021

Falowniki fotowoltaiczne Growatt - główne zalety 

Falownik fotowoltaiczny (inwerter) oraz panele fotowoltaiczne to dwa kluczowe elementy każdej instalacji pv. Zgodnie z tym o czym wspominaliśmy w naszym wcześniejszym artykule „jak działa instalacja fotowoltaiczna” zadaniem inwertera jest przetwarzanie prądu stałego w zmienny, który wykorzystywany jest do zasilania urządzeń w naszych domach.

 

W tym artykule przybliżymy budowę falownika fotowoltaicznego oraz sposób jego działania. Skupimy się również na jednym z największych na rynku fotowoltaiki producentów inwerterów - firmie Growatt. Ponieważ w NS Elektro większość montaży instalacji realizujemy z zastosowaniem falowników Growatt, możemy śmiało wypunktować największe zalety tych urządzeń, które świetnie sprawdzają się u naszych klientów.

 

 

Falowniki fotowoltaiczne - budowa oraz działanie 

 

 

Falowniki fotowoltaiczne składają się z takich podzespołów jak:

 

  • Wejście ze strony DC
  • Mostek kluczy półprzewodnikowych - jego zadaniem jest zmiana prądu stałego na przemienny
  • Filtry, które umożliwiają sinusoidalny przebieg prądu ale również redukują jego zakłócenia 
  • Układ sterujący falownika - jeden z najważniejszych podzespołów inwertera 

 

W przypadku falowników fotowoltaicznych Growatt, inwertery zbudowane są z najwyższej jakości elementów elektrycznych takich jak układy scalone, przetworniki prądowe, tranzystory czy kondensatory, wyprodukowane przez firmy z USA, Japonii, Niemiec oraz Szwajcarii, które są liderami na rynku. Wybierając falowniki marki Growatt można być pewnym, że są one bardzo wysokiej jakości produkcji.

 

Jak już wyżej wspomnieliśmy falownik zamienia prąd stały w zmienny lecz istotnym zadaniem, które także wykonuje inwerter jest możliwość oddawania nadmiaru prądu, wyprodukowanego przez naszą instalacje fotowoltaiczną do zakładu energetycznego. Istnieje możliwość, aby odebrać go z powrotem jeśli po pewnym upływie czasu mamy taką potrzebę.

 

 

falowniki fotowoltaiczne Growatt

 

 

Growatt - czołowy producent inwerterów fotowoltaicznych 

 

 

Growatt swoją działalność rozpoczął w 2010 roku, co oznacza że na rynku jest od ponad 10 lat! W  tym czasie, dzięki produkcji na bardzo wysokim poziomie oraz profesjonalnemu wsparciu technicznemu zdążył wypracować sobie wysoką pozycję na rynku fotowoltaikii. Od 2014 roku również w Polsce znajduje się oddział Growatt co jest bardzo dużym atutem firmy, ze względu na szybki kontakt w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów.

 

Standardowo Growatt na swoje inwertery udziela 10-letniej gwaranacji. Falowniki posiadają stopień ochrony IP 65 co też sprawia, że mimo okresu gwarancji możemy liczyć na o wiele dłuższy okres, bezawaryjnego działania urządzeń Growatt. 

 

 

Falowniki fotowoltaiczne Growatt - wielokrotnie doceniane i nagradzane

 

 

Falowniki fotowoltaiczne Growatt, dzięki wyżej wymienionym zaletom producenta zapewniają bezpieczeństwo, połączone z wysoką wydajnością i długim okresem żywotności urządzeń. To bardzo ważne, ponieważ decydując się na urządzenia tej marki inwestorzy nie muszą martwić się nieoczekiwanymi przerwami w działaniu instalacji pv. 

 

Bez żadnych problemów inwertery Growatt współpracują również z urządzeniami do optymalizowania mocy. Przy zastosowaniu optymalizatora mocy TIGO możemy zwiększyć sprawność energetyczną oraz niezawodność modułów.

 

Prace inwerterów fotowoltaicznych Growatt oraz całej instalacji fotowoltaicznej można oczywiście bez żadnego problemu obserwować, za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej, dostępnej w języku polskim.

 

 

Growatt - najważniejsze nagrody oraz wyróżnienia

 

  • Wyróżnienie High-Tech Enterprise (2013 rok)
  • Wyróżnienie TÜV Rheinland (2019 rok)
  • Nagroda PV Magazine za dynamiczny rozwój firmy i wprowadzanie innowacji (2020 rok)
  • Otrzymanie tytułu TOP PV BRAND w Polsce od Organizacji EuPD Research (2020 oraz 2021 rok)

 

 

Podsumowanie

 

 

 

Falownik fotowoltaiczny to kluczowy element każdej instalacji pv, dlatego bardzo ważny jest jego odpowiedni wybór, aby przez długi czas móc cieszyć generowanymi oszczędnościami. Jako NS Elektro realizowaliśmy instalacje fotowoltaiczne na falownikach od różnych producentów, w tym właśnie falownikach marki Growatt i możemy zdecydowanie polecić te inwertery.

 


 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące instalacji fotowoltaicznej lub jej komponentów, zapraszamy do kontaktu z nami. Możesz również zapoznać się z treścią innych artykułów, które stale dodajemy na naszej stronie www, w zakładce „artykuły” lub umówić się z nami na darmowy audyt instalacji fotowoltaicznej.