NS Elektro logo

Wyłączniki przeciwpożarowe

Optymalizatory mocy

Falowniki fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne

Montaż instalacji

Konstrukcja montażowa

Systemy grzewcze

Dodatkowe elementy instalacji PV

adres e-mail
kontakt telefoniczny
kontakt telefoniczny

Polityka prywatności | Polityka cookies

Biuro - Województwo Opolskie

+48 795 411 407

47-244 Dziergowice 

ul. Polna 3 

Kontakt

 

Biuro - Województwo Śląskie

+48 733 511 188

47-420 Kuźnia Raciborska

ul. Klasztorna 3

NS Elektro © 2015 - 2022

 

Fotowoltaika, systemy grzewcze, smart domy oraz kompleksowe usługi elektryczne. 

 

O naszej firmie

Artykuły branżowe

Opinie naszych klientów

Oferty pracy

instagram
instagram
facebook

OTRZYMAJ DARMOWY AUDYT ORAZ POROZMAWIAJ Z NASZYM DORADCĄ

 

Wypełnij formularz, aby otrzymać darmowy audyt oraz wycenę realizacji Twojego projektu i porozmawiaj z naszym doradcom.

Numer telefonu:

Wybierz dział:

Fotowoltaika

Systemy Grzewcze
Usługi Elektryczne
Montaż Klimatyzacji
Smart Dom FIBARO
Akceptuję politykę prywatności.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

CAŁY ASORTYMENT

FOTOWOLTAIKA SKLEP

 

Panele fotowoltaiczne, falowniki, wyłączniki przeciwpożarowe oraz inne elementy instalacji fotowoltaicznej. Bardzo chętnie pomożemy Ci w skompletowaniu Twojego zestawu fotowoltaicznego do samodzielnego zamontowania. Oferujemy produkty najwyższej klasy, tylko od autoryzowanych dystrybutorów!

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

20 stycznia 2023
Instalacja fotowoltaiczna to świetna inwestycja również w przypadku gospodarstw rolnych, która pozwala zwiększyć ich rentowność. Dodatkowo rolnicy co jakiś czas
18 stycznia 2022
Pompa ciepła to zdecydowanie bardzo ekologiczne rozwiązania, które gwarantuje wysoki komfort użytkowania oraz w połączeniu z własną instalacją fotowoltaiczną całkiem
17 stycznia 2022
Ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej coraz więcej rodzin w Polsce decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Dachy domów
16 stycznia 2022
Już wkrótce pojawi się kolejna edycja programu Mój Prąd, który cieszy się ogromny zainteresowaniem wśród osób planujących zainwestować w prywatną

KONTAKT

SZUKASZ RZETELNEJ FIRMY?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania to śmiało skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez wysłanie wiadomości za pomocą formularza. Odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła
18 stycznia 2022

Instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła - czy oraz kiedy takie połączenie się opłaca?

Pompa ciepła to zdecydowanie bardzo ekologiczne rozwiązania, które gwarantuje wysoki komfort użytkowania oraz w połączeniu z własną instalacją fotowoltaiczną całkiem spore oszczędności. Energia słoneczna pozyskiwana, dzięki panelom fotowoltaicznym to bardzo przyjazna dla środowiska metoda zasilania systemu ogrzewania w domu.

 

Wybierając pompę ciepła do naszego domu na pewno bardzo szybko zauważymy różnice w rachunkach za ogrzewanie w niedługim okresie czasu. Urządzenie wymaga jedynie energii elektrycznej do właściwego działania. Dodatkowym atutem pompy ciepła w połączeniu z fotowoltaika będzie nasza niezależność.

 

 

Instalacja fotowoltaiczna oraz pompa ciepła - koszty inwestycji oraz możliwe dofinansowania

 

 

Inwestycja w pompę ciepła i własną instalacje fotowoltaiczną wiąże się z dużymi kosztami na jej początkowym etapie. Ze względu na to, że zarówno fotowoltaika jak i również pompa ciepła to rozwiązania bardzo ekologiczne oraz sprzyjające naszemu środowisku, dostępnych jest obecnie bardzo dużo programów dofinansowujących dla odnawialnych źródeł energii i pomp ciepła.

 

Z tego powodu warto również przy wyborze firmy realizującej montaż naszej instalacji zwrócić uwagę, aby oferowana nam usługa była w 100% kompleksowa i zawierała także pozyskanie funduszy z aktualnie dostępnych dofinansowań np. z jednego z najpopularniejszych programów, takich jak Mój Prąd lub Czyste Powietrze.

 

 

Pompa ciepła = tańsze koszty eksploatacji oraz niezależność od stałych podwyżek cen gazu i węgla

 

 

Bardzo dużym atutem pompy ciepła są jednak zdecydowanie mniejsze koszty eksploatacyjne w porównaniu z takimi rozwiązaniami grzewczymi jak piece gazowe. Na początku tego artykułu wspomnieliśmy, że urządzenie wymaga do pracy jedynie energii elektrycznej, dlatego jeżeli zostanie ona pozyskana z własnej elektrowni słonecznej inwestycja będzie dla nas zdecydowanie bardziej opłacalna.

 

 

instalacja fotowoltaiczna zintegrowana z pompą ciepła monoblok od stiebel eltron

 

 

Inwestując w pompę ciepła zasilaną energią z promieni słonecznych możemy również wstępnie oszacować czas zwrotu środków z naszej inwestycji oraz obliczyć ile będzie kosztowało nas ogrzewanie domu na przestrzeni kolejnych kliku lat. Z uwagi na stale rosnące i zmieniające się ceny węgla oraz gazu nie będziemy w stanie tego zrobić w przypadku wybrania innego systemu ogrzewania dla naszego domu.

 

 

Czy instalacja fotowoltaiczna pracuje wydajnie tylko podczas letnich, bezchmurnych dni?

 

 

Osoby sceptycznie nastawione do połączenia instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła bardzo często podają argument, iż panele pv pracują zdecydowanie mniej wydajnie w miesiącach gdy pompa ciepła potrzebuje najwięcej energii do prawidłowej pracy. Prawda jest jednak taka, że moduły fotowoltaiczne dobrej jakości generują uzysk mocy również w mniej słoneczne dni, a ich wydajność wcale nie spada do zera, ponieważ panele korzystają z rozproszonego promieniowania słonecznego podczas pochmurnych dni.

 

 

instalacja fotowoltaiczna

 

 

Warto również zauważyć, że nadchodzące, nowe programy dofinansowań wspierają dodatkową ilością funduszy urządzenia do magazynowania energii. Przykładowo program Mój Prąd 4.0 ma wspierać realizację nowych projektów prywatnych instalacji fotowoltaicznych podstawową kwotą 3 tyś. złotych, jednak dofinansowanie będzie wyższe w sytuacji gdy inwestor zdecyduje się także na urządzenia do magazynowania i zarządzania energią, które dodatkowo zapewnią większą niezależność domowników od sieci energetycznych, a te natomiast mają zostać dzięki takiemu rozwiązaniu odciążone.

 

 

Podsumowanie

 

 

Jeśli rozważamy wybór pompy ciepła warto także zdecydować się na jej montaż w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną. Pompa ciepła zasilana odnawialną energią słoneczną pozwoli na generowania bardzo wysokich oszczędności. Aktualne programy dofinansowań na fotowoltaike i pompy ciepła sprawią, że początkowa inwestycja nie będzie wymagała aż tak dużej ilości środków, natomiast nasz dom będzie korzystał z ekologicznych rozwiązań, które dadzą nam większy stopień niezależności energetycznej.

 

Szukasz profesjonalnej firmy, z wieloletnim doświadczeniem, które zrealizuje dla Ciebie kompleksową usługę montażu pompy ciepła, zintegrowanej z instalacją fotowoltaiczną oraz pozyska dostępne dofinansowania? Możesz śmiało sprawdzić wyróżnione realizacje oraz opinie zadowolonych inwestorów i skontaktować się z nami!