NS Elektro logo

Wyłączniki przeciwpożarowe

Optymalizatory mocy

Falowniki fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne

Montaż instalacji

Konstrukcja montażowa

Systemy grzewcze

Dodatkowe elementy instalacji PV

adres e-mail
kontakt telefoniczny
kontakt telefoniczny

Polityka prywatności | Polityka cookies

Biuro - Województwo Opolskie

+48 795 411 407

47-244 Dziergowice 

ul. Polna 3 

Kontakt

 

Biuro - Województwo Śląskie

+48 733 511 188

47-420 Kuźnia Raciborska

ul. Klasztorna 3

NS Elektro © 2015 - 2022

 

Fotowoltaika, systemy grzewcze, smart domy oraz kompleksowe usługi elektryczne. 

 

O naszej firmie

Artykuły branżowe

Opinie naszych klientów

Oferty pracy

instagram
instagram
facebook

OTRZYMAJ DARMOWY AUDYT ORAZ POROZMAWIAJ Z NASZYM DORADCĄ

 

Wypełnij formularz, aby otrzymać darmowy audyt oraz wycenę realizacji Twojego projektu i porozmawiaj z naszym doradcom.

Numer telefonu:

Wybierz dział:

Fotowoltaika

Systemy Grzewcze
Usługi Elektryczne
Montaż Klimatyzacji
Smart Dom FIBARO
Akceptuję politykę prywatności.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

CAŁY ASORTYMENT

FOTOWOLTAIKA SKLEP

 

Panele fotowoltaiczne, falowniki, wyłączniki przeciwpożarowe oraz inne elementy instalacji fotowoltaicznej. Bardzo chętnie pomożemy Ci w skompletowaniu Twojego zestawu fotowoltaicznego do samodzielnego zamontowania. Oferujemy produkty najwyższej klasy, tylko od autoryzowanych dystrybutorów!

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

20 stycznia 2023
Instalacja fotowoltaiczna to świetna inwestycja również w przypadku gospodarstw rolnych, która pozwala zwiększyć ich rentowność. Dodatkowo rolnicy co jakiś czas
18 stycznia 2022
Pompa ciepła to zdecydowanie bardzo ekologiczne rozwiązania, które gwarantuje wysoki komfort użytkowania oraz w połączeniu z własną instalacją fotowoltaiczną całkiem
17 stycznia 2022
Ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej coraz więcej rodzin w Polsce decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Dachy domów
16 stycznia 2022
Już wkrótce pojawi się kolejna edycja programu Mój Prąd, który cieszy się ogromny zainteresowaniem wśród osób planujących zainwestować w prywatną

KONTAKT

SZUKASZ RZETELNEJ FIRMY?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania to śmiało skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez wysłanie wiadomości za pomocą formularza. Odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

instalacja fotowoltaiczna na gruncie
17 stycznia 2022

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie - jakie są główne zalety

Ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej coraz więcej rodzin w Polsce decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Dachy domów jednorodzinnych masowo pokrywane są panelami fotowoltaicznymi, jednak wielu inwestorom nie podoba się koncepcja z modułami zainstalowanymi na budynku. W takiej sytuacji bardzo często rozważana jest budowa wiaty fotowoltaicznej lub montaż instalacji fotowoltaicznej na gruncie, który prócz nieco wyższej ceny konstrukcji ma również bardzo dużo zalet.

 

W naszym artykule przedstawimy największe atuty wynikające z montażu paneli fotowoltaicznych na gruncie.

 

 

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie - najważniejsze atuty

 

 

W przypadku instalacji fotowoltaicznej na gruncie możemy zaprojektować rozmieszczenie modułów tak aby były jak najlepiej nasłonecznione, dzięki czemu zadbamy o wyższy uzysk mocy naszej instalacji pv bez konieczności dodatkowej inwestycji w optymalizatory mocy paneli fotowoltaicznych, które w przypadku niektórych instalacji mogą okazać się koniecznością ze względu na częściowe zacienienie modułów przez konstrukcje dachu budynku, na którym montujemy panele fotowoltaiczne.

 

Dodatkowym, bardzo ważnym atutem instalacji fotowoltaicznej na gruncie jest łatwy i prosty dostęp do zamontowanych modułów. Co prawda panele fotowoltaiczne bardzo rzadko ulegają jakiejkolwiek awarii, natomiast gdy pojawi się konieczność przeprowadzenie serwisu naszej instalacji, wyczyszczenia lub odśnieżenia modułów, w przypadku instalacji na gruncie nie będziemy mieli z tym żadnego problemu, ponieważ dostęp do nich jest zdecydowanie prostszy niż w przypadku instalacji fotowoltaicznej zamontowanej np. na dachu skośnym.

 

 

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie - moduły z technologią Bifacial Perc

 

 

Dla instalacji fotowoltaicznej na gruncie warto rozważyć także dodatkową inwestycję w podwójne przeszklone panele fotowoltaiczne z technologią Half Cut Bifacial Perc, które przy odpowiednich warunkach mogą dodatkowo generować nawet 20% więcej mocy niż standardowe moduły.

 

 

podwójnie przeszklone panele fotowoltaiczne Swiss Solar

 

 

Jeżeli w miejscu montażu naszej instalacji fotowoltaicznej rozsypiemy białe kamyki lub jasny żwir tył paneli będzie generować dodatkowy uzysk mocy. Przykładowo moduły z technologią Bifacial o mocy 370W mogą przy odpowiednich warunkach generować dodatkowe 50/60W.

 

 

Ile dodatkowo kosztuje instalacja fotowoltaiczna na gruncie?

 

 

System montażowy na grunt będzie nieco droższy od konstrukcji na dach skośny lub płaski, głównie ze względu na podpory stalowe utrzymujące moduły na profilach. Podpory wykonywane są ze stali odpornej na różne warunki atmosferyczne oraz powstawanie korozji. Jeżeli moc naszej instalacji fotowoltaicznej nie przekroczy 50 kW nie jest wymagane specjalne pozwolenie na jej realizację.

 

 

pozwolenie na montaż instalacji fotowoltaicznej na gruncie

 

 

Konstrukcja montażowa na grunt jest także bardziej skomplikowana niż systemy montażowe na dachy skośne lub płaskie. Panele fotowoltaiczne utrzymują się na profilach aluminiowych zamontowanych do podpór, które zostają przytwierdzane do podłoża przez wkręcenie lub wbicie z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Możliwe jest również zamontowanie podpór przez przytwierdzenie w betonie, poprzez zalanie ich w przygotowanym wcześniej fundamencie.

 

 

konstrukcja montażowa paneli fotowoltaicznych na gruncie

 

 

Koszt kompleksowej realizacji instalacji fotowoltaicznej na gruncie ze względu na droższy i nieco bardziej skomplikowany system montażowy może być wyższy niż w przypadku montażu modułów na dachu budynku o około 300/400 zł za kW.

 

 

montaż instalacji fotowoltaicznej na gruncie

 

 

Podsumowanie

 

 

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie mimo tego, że jest droższa niż w przypadku montażu paneli fotowoltaicznych na dachu budynku ma również bardzo dużo istotnych atutów.

 

Posiadamy łatwy dostęp do modułów na wypadek wystąpienia konieczności ich odśnieżenia lub serwisu, mamy możliwość zastosowania paneli podwójnie przeszklonych, które będą generowały dodatkowy uzysk mocy, a udzielana na nie gwarancja jest dłuższa niż w przypadku standardowych modułów. Jeżeli dysponujemy wystarczająco dużą powierzchnią gruntu możemy zaprojektować rozłożenie modułów tak, aby były jak najlepiej nasłonecznione i pracowały wydajnie bez konieczności dodatkowej inwestycji chociażby w optymalizatory mocy