Dlaczego tak wiele firm, gospodarstw rolnych oraz osób prywatnych decyduje się dzisiaj na zainwestowanie w instalację fotowoltaiczną? To bardzo proste, ponieważ energia słoneczna stała się tańsza od energii kupowanej z sieci. W dzisiejszym artykule rozwiniemy temat i odpowiemy na pytanie jak działa instalacja fotowoltaiczna.

 

Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie omówmy jakie elementy wchodzą w skład instalacji fotowoltaicznej i jaką rolę odgrywają.

 

 

instalacja fotowoltaiczna

 

 

Panele fotowoltaiczne

 

 

Podstawowym i bardzo istotnym elementem instalacji PV są oczywiście panele fotowoltaiczne. Panele zamieniają promienie słońca na energię elektryczną. Budowa paneli polega na połączeniu ze sobą ogniw fotowoltaicznych. Na rynku obecnie dostępne są 2 rodzaje paneli: monokrystaliczne oraz polikrystaliczne. Panele monokrystaliczne wytwarzane są z monokryształu krzemu, natomiast polikrystaliczne powstają z krzemu polikrystalicznego. Jakie są różnice? Przy pełnym nasłonecznieniu, czyli gdy mamy bezchmurne niebo lepsze wyniki osiągają ogniwa monokrystaliczne, natomiast przy zachmurzonym niebie ogniwa polikrystaliczne wypadają lepiej.

 

 

Falownik fotowoltaiczny

 

 

Falownik fotowoltaiczny można przyrównać do serca naszej instalacji. Falownik służy do przekształcania prądu o napięciu stałym, który jest wytwarzany przez panele w prąd zmienny, z którego potem korzystamy do zasilenia urządzeń w domu. Falowniki, z których korzystamy to nowoczesne urządzenia mające możliwość połączenia z internetem, a dzięki specjalnej aplikacji mobilnej możemy śledzić prace paneli z pozycji naszego telefonu.

 

 

falownik fotowoltaiczny

 

 

Konstrukcja montażowa i pozostałe elementy instalacji

 

 

W skład instalacji pv wchodzą również elementy konstrukcji montażowej paneli fotowoltaicznych. Elementy konstrukcji różnią się w zależności od podłoża, na którym montowana jest instalacja. Montujemy instalacje na dachach skośnych krytych dachówką, blachodachówka, dachach płaskich pokrytych papą, konstrukcjach naziemnych itp. Praktyczną alternatywą może okazać się również wiata fotowoltaiczna, jeżeli nie mamy wystarczająco dużo miejsca na dachu.

 

Bardzo ważne są również zabezpieczenia po stronie DC i AC oraz odpowiednie przewody solarne, które łączą panele, falownik i skrzynkę przyłączeniową.

 

 

panele fotowoltaiczne

 

 

Jak działa instalacja fotowoltaiczna - podsumowanie

 

 

Skoro wiemy już jakie elementy wchodzą w skład instalacji fotowoltaicznej i za co są odpowiedzialne, możemy w uproszczeniu podsumować i opowiedzieć na pytanie jak wygląda produkcja prądu ze słońca.

 

Panele fotowoltaiczne produkują prąd stały z promieniowania słonecznego, który trafia potem do falownika i tam przekształca się na prąd przemienny, wykorzystywany do zasilenia urządzeń w domu.

 

 


 

Wiesz już jak działa fotowoltaika. Jeśli interesuje Cię jaką moc powinna mieć instalacja dla Twojego domu, gospodarstwa lub firmy skontaktuj się z nami i umów na darmowy audyt. Przygotujemy niezobowiązującą wycenę kosztu realzicajii całego projektu i doradzimy jakie komponenty instalacji będą najlepsze w Twoim wypadku. Instalacja fotowoltaiczna to najlepsza inwestycja!

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

15 marca 2021
instalacja fotowoltaiczna

SZUKASZ RZETELNEJ FIRMY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania to śmiało skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez wysłanie wiadomości za pomocą formularza. Odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

KONTAKT

18 stycznia 2022
Pompa ciepła to zdecydowanie bardzo ekologiczne rozwiązania, które gwarantuje wysoki komfort użytkowania oraz w połączeniu z własną instalacją fotowoltaiczną całkiem
17 stycznia 2022
Ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej coraz więcej rodzin w Polsce decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Dachy domów
16 stycznia 2022
Już wkrótce pojawi się kolejna edycja programu Mój Prąd, który cieszy się ogromny zainteresowaniem wśród osób planujących zainwestować w prywatną
26 grudnia 2021
RENAC Power to producent falowników fotowoltaicznych (sieciowych i hybrydowych) oraz magazynów energii. Firma posiada ponad 10 lat doświadczenia w branży,

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

FOTOWOLTAIKA SKLEP

 

Panele fotowoltaiczne, falowniki, wyłączniki przeciwpożarowe oraz inne elementy instalacji fotowoltaicznej. Bardzo chętnie pomożemy Ci w skompletowaniu Twojego zestawu fotowoltaicznego do samodzielnego zamontowania. Oferujemy produkty najwyższej klasy, tylko od autoryzowanych dystrybutorów!

CAŁY ASORTYMENT

Numer telefonu:
Wybierz dział:
Fotowoltaika
Systemy Grzewcze
Usługi Elektryczne
Montaż Klimatyzacji
Smart Dom FIBARO
Akceptuję politykę prywatności.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

OTRZYMAJ DARMOWY AUDYT ORAZ POROZMAWIAJ Z NASZYM DORADCĄ

 

Wypełnij formularz, aby otrzymać darmowy audyt oraz wycenę realizacji Twojego projektu i porozmawiaj z naszym doradcom.

facebook
instagram
instagram

NS Elektro © 2015 - 2021

 

Fotowoltaika, systemy grzewcze, smart domy oraz kompleksowe usługi elektryczne. 

 

O naszej firmie

Artykuły branżowe

Opinie naszych klientów

Kontakt

 

Biuro - Województwo Śląskie

+48 603 460 261

47-440 Nędza

ul. Jana Pawła II 43 

Biuro - Województwo Opolskie

+48 795 411 407

47-244 Dziergowice 

ul. Polna 3 

Polityka prywatności | Polityka cookies

kontakt telefoniczny
kontakt telefoniczny
adres e-mail

office@nselektro.com

Przewody solarne

Rozdzielnice fotowoltaiczne

Konstrukcja montażowa

Montaż instalacji

Panele fotowoltaiczne

Falowniki fotowoltaiczne

Optymalizatory mocy

Wyłączniki przeciwpożarowe

NS Elektro logo