Wyłączniki przeciwpożarowe
Optymalizatory mocy
Falowniki fotowoltaiczne
Panele fotowoltaiczne
Montaż instalacji
Konstrukcja montażowa
Systemy grzewcze
Dodatkowe elementy instalacji PV
Biuro - Województwo Opolskie
+48 795 411 407
47-244 Dziergowice
ul. Polna 3
Kontakt
Biuro - Województwo Śląskie
+48 733 511 188
47-420 Kuźnia Raciborska
ul. Klasztorna 3
NS Elektro © 2015 - 2022
Fotowoltaika, systemy grzewcze, smart domy oraz kompleksowe usługi elektryczne.
Wypełnij formularz, aby otrzymać darmowy audyt oraz wycenę realizacji Twojego projektu i porozmawiaj z naszym doradcom.
Panele fotowoltaiczne, falowniki, wyłączniki przeciwpożarowe oraz inne elementy instalacji fotowoltaicznej. Bardzo chętnie pomożemy Ci w skompletowaniu Twojego zestawu fotowoltaicznego do samodzielnego zamontowania. Oferujemy produkty najwyższej klasy, tylko od autoryzowanych dystrybutorów!
Jeśli masz jakiekolwiek pytania to śmiało skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez wysłanie wiadomości za pomocą formularza. Odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to możliwe.
Dlaczego tak wiele firm, gospodarstw rolnych oraz osób prywatnych decyduje się dzisiaj na zainwestowanie w instalację fotowoltaiczną? To bardzo proste, ponieważ energia słoneczna stała się tańsza od energii kupowanej z sieci. W dzisiejszym artykule rozwiniemy temat i odpowiemy na pytanie jak działa instalacja fotowoltaiczna.
Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie omówmy jakie elementy wchodzą w skład instalacji fotowoltaicznej i jaką rolę odgrywają.
Podstawowym i bardzo istotnym elementem instalacji PV są oczywiście panele fotowoltaiczne. Panele zamieniają promienie słońca na energię elektryczną. Budowa paneli polega na połączeniu ze sobą ogniw fotowoltaicznych. Na rynku obecnie dostępne są 2 rodzaje paneli: monokrystaliczne oraz polikrystaliczne. Panele monokrystaliczne wytwarzane są z monokryształu krzemu, natomiast polikrystaliczne powstają z krzemu polikrystalicznego. Jakie są różnice? Przy pełnym nasłonecznieniu, czyli gdy mamy bezchmurne niebo lepsze wyniki osiągają ogniwa monokrystaliczne, natomiast przy zachmurzonym niebie ogniwa polikrystaliczne wypadają lepiej.
Falownik fotowoltaiczny można przyrównać do serca naszej instalacji. Falownik służy do przekształcania prądu o napięciu stałym, który jest wytwarzany przez panele w prąd zmienny, z którego potem korzystamy do zasilenia urządzeń w domu. Falowniki, z których korzystamy to nowoczesne urządzenia mające możliwość połączenia z internetem, a dzięki specjalnej aplikacji mobilnej możemy śledzić prace paneli z pozycji naszego telefonu.
W skład instalacji pv wchodzą również elementy konstrukcji montażowej paneli fotowoltaicznych. Elementy konstrukcji różnią się w zależności od podłoża, na którym montowana jest instalacja. Montujemy instalacje na dachach skośnych krytych dachówką, blachodachówka, dachach płaskich pokrytych papą, konstrukcjach naziemnych itp. Praktyczną alternatywą może okazać się również wiata fotowoltaiczna, jeżeli nie mamy wystarczająco dużo miejsca na dachu.
Bardzo ważne są również zabezpieczenia po stronie DC i AC oraz odpowiednie przewody solarne, które łączą panele, falownik i skrzynkę przyłączeniową.
Skoro wiemy już jakie elementy wchodzą w skład instalacji fotowoltaicznej i za co są odpowiedzialne, możemy w uproszczeniu podsumować i opowiedzieć na pytanie jak wygląda produkcja prądu ze słońca.
Panele fotowoltaiczne produkują prąd stały z promieniowania słonecznego, który trafia potem do falownika i tam przekształca się na prąd przemienny, wykorzystywany do zasilenia urządzeń w domu.
Wiesz już jak działa fotowoltaika. Jeśli interesuje Cię jaką moc powinna mieć instalacja dla Twojego domu, gospodarstwa lub firmy skontaktuj się z nami i umów na darmowy audyt. Przygotujemy niezobowiązującą wycenę kosztu realzicajii całego projektu i doradzimy jakie komponenty instalacji będą najlepsze w Twoim wypadku. Instalacja fotowoltaiczna to najlepsza inwestycja!