NS Elektro logo

Wyłączniki przeciwpożarowe

Optymalizatory mocy

Falowniki fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne

Montaż instalacji

Konstrukcja montażowa

Systemy grzewcze

Dodatkowe elementy instalacji PV

adres e-mail
kontakt telefoniczny
kontakt telefoniczny

Polityka prywatności | Polityka cookies

Biuro - Województwo Opolskie

+48 795 411 407

47-244 Dziergowice 

ul. Polna 3 

Kontakt

 

Biuro - Województwo Śląskie

+48 733 511 188

47-420 Kuźnia Raciborska

ul. Klasztorna 3

NS Elektro © 2015 - 2022

 

Fotowoltaika, systemy grzewcze, smart domy oraz kompleksowe usługi elektryczne. 

 

O naszej firmie

Artykuły branżowe

Opinie naszych klientów

Oferty pracy

instagram
instagram
facebook

OTRZYMAJ DARMOWY AUDYT ORAZ POROZMAWIAJ Z NASZYM DORADCĄ

 

Wypełnij formularz, aby otrzymać darmowy audyt oraz wycenę realizacji Twojego projektu i porozmawiaj z naszym doradcom.

Numer telefonu:

Wybierz dział:

Fotowoltaika

Systemy Grzewcze
Usługi Elektryczne
Montaż Klimatyzacji
Smart Dom FIBARO
Akceptuję politykę prywatności.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

CAŁY ASORTYMENT

FOTOWOLTAIKA SKLEP

 

Panele fotowoltaiczne, falowniki, wyłączniki przeciwpożarowe oraz inne elementy instalacji fotowoltaicznej. Bardzo chętnie pomożemy Ci w skompletowaniu Twojego zestawu fotowoltaicznego do samodzielnego zamontowania. Oferujemy produkty najwyższej klasy, tylko od autoryzowanych dystrybutorów!

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

20 stycznia 2023
Instalacja fotowoltaiczna to świetna inwestycja również w przypadku gospodarstw rolnych, która pozwala zwiększyć ich rentowność. Dodatkowo rolnicy co jakiś czas
18 stycznia 2022
Pompa ciepła to zdecydowanie bardzo ekologiczne rozwiązania, które gwarantuje wysoki komfort użytkowania oraz w połączeniu z własną instalacją fotowoltaiczną całkiem
17 stycznia 2022
Ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej coraz więcej rodzin w Polsce decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Dachy domów
16 stycznia 2022
Już wkrótce pojawi się kolejna edycja programu Mój Prąd, który cieszy się ogromny zainteresowaniem wśród osób planujących zainwestować w prywatną

KONTAKT

SZUKASZ RZETELNEJ FIRMY?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania to śmiało skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez wysłanie wiadomości za pomocą formularza. Odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne Half Cut
20 września 2021

Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne Half Cut

Obecnie najczęściej wybierane moduły fotowoltaiczne to ogniwa monokrystaliczne. Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne zazwyczaj pracują z wiekszą wydajnością, jednak standardowe moduły są także narażone na niekorzystne działanie zacienienia, które zdecydowanie może zmniejszyć uzysk mocy instalacji pv.  

 

Technologia Half Cut, która staje się na ten moment coraz bardziej popularna wśród producentów modułów została zaprojektowana właśnie z myślą o zmniejszeniu negatywnego wpływu cieni na pracę instalacji fotowoltaicznej.

 

W tym artykule przybliżymy budowę modułów fotowoltaicznych typu Half Cut oraz przedstawimy główne zalety tej technologi.  

 

 

Panele fotowoltaiczne Half Cut - budowa modułów

 

 

Panele fotowoltaiczne wyposażone w technologię Half Cut w przeciwieństwie do standardowych modułów są podzielone na dwie części. Taki podziała powoduje zwiększenie liczby ogniw modułu oraz redukuje straty mocy.

 

Panele fotowoltaiczne, które nie są wyposażone w technologię Half Cut bardzo często nawet przy małym zacienieniu przestają całkowicie pracować. Modułu podzielone na dwie połówki (Half Cut) są w stanie produkować energię nawet w sytuacji gdy jedna część jest zacieniona, a jeśli dodatkowo wyposażymy je w optymalizatory mocy wydajność pracy instalacji zdecydowanie się poprawi. 

 

 

standardowe panele fotowoltaiczne monokrystaliczne

 

Standardowe monokrystaliczne panele fotowoltaiczne

 

 

Monokrystaliczne moduły fotowoltaiczne typu Half Cut

 

Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne typu Half Cut 

 

 

Ile kosztują panele fotowoltaiczne typu Half Cut?

 

 

Oczywiście technologia Half Cut powoduje, że moduły te są droższe od standardowych paneli monokrystalicznych, natomiast znacząco mogą wpłynąć na wydajność pracy instalacji fotowoltaicznej. 

 

Panele fotowoltaiczne Half Cut są także bardziej odporne na tworzenie się gorących punktów, czyli miejscowe przegrzewanie się modułów, a to z kolei wpływa na wolniejszy spadek wydajności pracy instalacji pv oraz skraca okres zwrotu inwestycji w panele fotowoltaiczne.   

 

 

Gwarancja na moduły fotowoltaiczne Half Cut 

 

 

Gwarancja udzielana na moduły fotowoltaiczne typu Half Cut bardzo często jest dłuższa od gwarancji udzielanej na standardowe panele monokrystaliczne. Zazwyczaj producenci zapewniają co najmniej 12 lat gwarancji na produkt, jednak w przypadku modułów dzielonych na pół warto zdecydować się na panele z 15-letnim okresem gwarancji produktowej. 

 

W przypadku wybrania modułów klasy premium, z wyższej półki cenowej gwarancja produktowa może wynosić nawet 20 lat.

 


Bardzo ważne jest jednak, aby mieć pewność że oferowane nam moduły pochodzą z pewnego źródła. NS Elektro oferuje swoim klientom komponenty instalacji fotowoltaicznych tylko od autoryzowanych dystrybutorów, dzięki czemu inwestorzy mogą być spokojni o wydajną pracę instalacji przez co najmniej 25/30 lat w zależność od modułów na jakie się zdecydują oraz ewentualnym doposażeniu instalacji w optymalizatory mocy paneli fotowoltaicznych. 

 

 

Podsumowanie 

 

 

Instalacja fotowoltaiczna to spora inwestycja, jednak w przypadku wybrania rzetelnego wykonawcy możemy być pewni generowania wysokich oszczędności oraz jej zwrotu. Moduły fotowoltaiczne z zastosowaną technologią Half Cut mogą zwiększyć generowane uzyski mocy oraz przyśpieszyć dzięki temu czas zwrotu zainwestowanych pieniędzy. 

 


Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze paneli fotowoltaicznych lub szukasz firmy, która kompleksowo zrealizuje montaż instalacji fotowoltaicznej, spełniającej Twoje potrzeby możesz śmiało skontaktować się z nami. Sprawdź również pozostałe artykuły i dowiedz się na co zwracać uwagę przy wyborze paneli słonecznych.