NS Elektro logo

Wyłączniki przeciwpożarowe

Optymalizatory mocy

Falowniki fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne

Montaż instalacji

Konstrukcja montażowa

Systemy grzewcze

Dodatkowe elementy instalacji PV

adres e-mail
kontakt telefoniczny
kontakt telefoniczny

Polityka prywatności | Polityka cookies

Biuro - Województwo Opolskie

+48 795 411 407

47-244 Dziergowice 

ul. Polna 3 

Kontakt

 

Biuro - Województwo Śląskie

+48 733 511 188

47-420 Kuźnia Raciborska

ul. Klasztorna 3

NS Elektro © 2015 - 2022

 

Fotowoltaika, systemy grzewcze, smart domy oraz kompleksowe usługi elektryczne. 

 

O naszej firmie

Artykuły branżowe

Opinie naszych klientów

Oferty pracy

instagram
instagram
facebook

OTRZYMAJ DARMOWY AUDYT ORAZ POROZMAWIAJ Z NASZYM DORADCĄ

 

Wypełnij formularz, aby otrzymać darmowy audyt oraz wycenę realizacji Twojego projektu i porozmawiaj z naszym doradcom.

Numer telefonu:

Wybierz dział:

Fotowoltaika

Systemy Grzewcze
Usługi Elektryczne
Montaż Klimatyzacji
Smart Dom FIBARO
Akceptuję politykę prywatności.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

CAŁY ASORTYMENT

FOTOWOLTAIKA SKLEP

 

Panele fotowoltaiczne, falowniki, wyłączniki przeciwpożarowe oraz inne elementy instalacji fotowoltaicznej. Bardzo chętnie pomożemy Ci w skompletowaniu Twojego zestawu fotowoltaicznego do samodzielnego zamontowania. Oferujemy produkty najwyższej klasy, tylko od autoryzowanych dystrybutorów!

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

20 stycznia 2023
Instalacja fotowoltaiczna to świetna inwestycja również w przypadku gospodarstw rolnych, która pozwala zwiększyć ich rentowność. Dodatkowo rolnicy co jakiś czas
18 stycznia 2022
Pompa ciepła to zdecydowanie bardzo ekologiczne rozwiązania, które gwarantuje wysoki komfort użytkowania oraz w połączeniu z własną instalacją fotowoltaiczną całkiem
17 stycznia 2022
Ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej coraz więcej rodzin w Polsce decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Dachy domów
16 stycznia 2022
Już wkrótce pojawi się kolejna edycja programu Mój Prąd, który cieszy się ogromny zainteresowaniem wśród osób planujących zainwestować w prywatną

KONTAKT

SZUKASZ RZETELNEJ FIRMY?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania to śmiało skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez wysłanie wiadomości za pomocą formularza. Odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

panele fotowoltaiczne
29 czerwca 2021

Panele fotowoltaiczne - jak dobrze wybrać?

Podstawowym elementem każdej instalacji fotowoltaicznej są oczywiście panele fotowoltaiczne. Obecnie na rynku fotowoltaiki jest bardzo duża ilość modeli i nieustannie rywalizujących ze sobą producentów. Jeżeli rozsądnie podejdziemy do kwestii wyboru firmy, która zrealizuje montaż naszej instalacji, na pewno możemy liczyć na profesjonalną pomoc przy wyborze jej komponentów. Jednak ważne jest aby samemu również posiadać podstawową wiedzę, w celu chociażby sprawdzenia czy proponowane przez instalatora rozwiązania są słuszne.

 

 

Panele fotowoltaiczne - rodzaje 

 

 

Temat paneli fotowoltaicznych został po krótce już przez nas poruszony w artykule „jak działa instalacja fotowoltaiczna”, z którego można dowiedzieć się, że na rynku dostępne są 2 rodzaje paneli: monokrystaliczne oraz polikrystaliczne. Czym różnią się od siebie te 2 rodzaje? Prócz różnicy wizualnej panele monokrystaliczne charakteryzują się lepszą wydajnością od ogniw polikrystalicznych, lecz idzie za tym oczywiście wyższa cena modułów, dlatego największym atutem paneli polikrystalicznych jest ich niska cena. Jednak jeżeli nie posiadamy wystarczająco dużo miejsca musimy zdecydować się na ogniwa monokrystaliczne, które mimo tego, że są droższe mogą zmniejszyć koszt elementów montażowych.

 

 

polikrystaliczne panele fotowoltaiczne

 

 

Technologia Half Cut

 

 

Przy wyborze paneli fotowoltaicznych warto zdecydować się na modele wyposażone w technologię Half Cut. Technologia ta pozwala generować większy uzysk mocy oraz zmniejszyć straty spowodowane zacienieniem paneli. Dodatkowym atutem tej technologii jest zwiększona wytrzymałość paneli i mniejsze ryzyko powstania mikrouszkodzeń. 

 

 

Podwójnie przeszklone panele fotowoltaiczne - szkło/szkło

 

 

Jeżeli planujemy montaż instalacji fotowoltaicznej na gruncie czy na dachu płaskim, podwójnie przeszklone panele pv, przy sprzyjających warunkach mogą zwiększyć uzysk energii naszej instalacji. Dzięki rozsypaniu białego żwiru na gruncie lub pokryciu dachu matą refleksyjną, panele mogą dodatkowo pobierać energię z ich tylnej części. Podwójnie przeszklone panele fotowoltaiczne są całkowicie niepalne co również jest ich dużym atutem, ze względów bezpieczeństwa.  

 

 

podwójnie przeszklone panele fotowoltaiczne - szkło/szkło

 

 

Jakiego producenta paneli fotowoltaicznych wybrać?

 

 

Na rynku rywalizuje ze sobą bardzo wiele firm produkujących moduły fotowoltaiczne. Przy wyborze warto rozważyć ofertę tylko doświadczonych firm, które od lat pracują na swoją pozycję. Istotną kwestią jest również łatwy kontakt z pomocą i serwisem technicznym. 

 

 

Gwarancja na panele fotowoltaiczne

 

 

Producenci udzielają gwarancje produktową oraz gwarancje na wydajność paneli. Większość modułów objęta jest conajmniej 10-letnią gwarancją na produkt i 20-letnią gwarancją na uzysk mocy. Jeżeli dysponujemy nieco większym budżetem, możemy również zdecydować się na panele z aż 20-letnim okresem gwarancji produktowej i 30-letnim okresem gwarancji wydajności (niektóre firmy zapewniają, że po 30 latach pracy, panel nadal będzie generował conajmniej 85% mocy wyjściowej).

 

Informacje na temat czasu trwania gwarancji, w przypadku większości modeli, możemy znaleźć zawarte w kartach katalogowych paneli fotowoltaicznych.

 

 

Sprawność modułów fotowoltaicznych 

 

 

Bardzo ważnym parametrem, który również możemy sprawdzić w karcie produktu paneli jest sprawność modułów fotowoltaicznych. Sprawność paneli fotowoltaicznych pozwala określić, ile procent pozyskanej energii ze słońca zostanie przekształconych w energię elektryczną. Dlaczego sprawność paneli fotowoltaicznych jest tak ważna? Ponieważ jest to jeden z czynników mających wpływ na efektywną pracę całej instalacji pv. Jeżeli zdecydujemy się na panele z wyższą sprawnością, nasza instalacja będzie pracowała wydajniej. 

 

 

monokrystaliczne panele fotowoltaiczne full black

 

 

Podsumowanie

 

 

Instalacja fotowoltaiczna nie należy do tanich inwestycji ale jeżeli starannie podejdziemy do wyboru doświadczonej firmy instalatorskiej oraz komponentów instalacji takich jak panele fotowoltaiczne czy falownik możemy być pewni, że na pewno się zwróci i będzie generowała dla nas spore oszczędności.

 


 

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej lub masz jakiekolwiek pytania dotyczące wyboru paneli fotowoltaicznych, możesz śmiało skontaktować się z nami. Zachęcamy również do skorzystania z darmowego audytu instalacji fotowoltaicznej.