NS Elektro logo

Wyłączniki przeciwpożarowe

Optymalizatory mocy

Falowniki fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne

Montaż instalacji

Konstrukcja montażowa

Systemy grzewcze

Dodatkowe elementy instalacji PV

adres e-mail
kontakt telefoniczny
kontakt telefoniczny

Polityka prywatności | Polityka cookies

Biuro - Województwo Opolskie

+48 795 411 407

47-244 Dziergowice 

ul. Polna 3 

Kontakt

 

Biuro - Województwo Śląskie

+48 733 511 188

47-420 Kuźnia Raciborska

ul. Klasztorna 3

NS Elektro © 2015 - 2022

 

Fotowoltaika, systemy grzewcze, smart domy oraz kompleksowe usługi elektryczne. 

 

O naszej firmie

Artykuły branżowe

Opinie naszych klientów

Oferty pracy

instagram
instagram
facebook

OTRZYMAJ DARMOWY AUDYT ORAZ POROZMAWIAJ Z NASZYM DORADCĄ

 

Wypełnij formularz, aby otrzymać darmowy audyt oraz wycenę realizacji Twojego projektu i porozmawiaj z naszym doradcom.

Numer telefonu:

Wybierz dział:

Fotowoltaika

Systemy Grzewcze
Usługi Elektryczne
Montaż Klimatyzacji
Smart Dom FIBARO
Akceptuję politykę prywatności.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

CAŁY ASORTYMENT

FOTOWOLTAIKA SKLEP

 

Panele fotowoltaiczne, falowniki, wyłączniki przeciwpożarowe oraz inne elementy instalacji fotowoltaicznej. Bardzo chętnie pomożemy Ci w skompletowaniu Twojego zestawu fotowoltaicznego do samodzielnego zamontowania. Oferujemy produkty najwyższej klasy, tylko od autoryzowanych dystrybutorów!

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

20 stycznia 2023
Instalacja fotowoltaiczna to świetna inwestycja również w przypadku gospodarstw rolnych, która pozwala zwiększyć ich rentowność. Dodatkowo rolnicy co jakiś czas
18 stycznia 2022
Pompa ciepła to zdecydowanie bardzo ekologiczne rozwiązania, które gwarantuje wysoki komfort użytkowania oraz w połączeniu z własną instalacją fotowoltaiczną całkiem
17 stycznia 2022
Ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej coraz więcej rodzin w Polsce decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Dachy domów
16 stycznia 2022
Już wkrótce pojawi się kolejna edycja programu Mój Prąd, który cieszy się ogromny zainteresowaniem wśród osób planujących zainwestować w prywatną

KONTAKT

SZUKASZ RZETELNEJ FIRMY?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania to śmiało skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez wysłanie wiadomości za pomocą formularza. Odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

panele fotowoltaiczne full black
13 grudnia 2021

Panele fotowoltaiczne FULL BLACK - główne różnice oraz atuty modułów

Panele fotowoltaiczne to kluczowy komponent każdej instalacji pv. W naszym wcześniejszym artykule „jak wybrać panele fotowoltaiczne” przybliżyliśmy kilka istotnych aspektów, na które koniecznie należy zwrócić uwagę przy wyborze modułów pv, aby cieszyć się wydajną pracą naszej instalacji fotowoltaicznej przez wiele lat.

 

W tym artykule przybliżymy różnice w wykonaniu standardowych modułów oraz paneli fotowoltaicznych typu full black, uznawanych przez większość instalatorów jako moduły klasy premium, odpowiemy na pytanie czy i kiedy warto zdecydować się na ich zakup, który jednak zawszę wiąże się z nieco większym wydatkiem.

 

 

Panele fotowoltaiczne full black - jak wygląda produkcja modułów

 

 

Przy produkcji paneli fotowoltaicznych typu full black stosuje się tylko monokrystaliczne ogniwa, które wyróżnia zdecydowanie zwiększona wydajność, mniejsze spadki generowanej mocy po upływie kolejnych lat eksploatacji, dzięki czemu sprawność modułów w większości przypadków przekracza 20%. Dla przykładu panele fotowoltaiczne full black o mocy 495W od szwajcarskiego producenta Swiss Solar wyróżniają się sprawnością na poziomie aż 20,85%!

 

Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym zastosowanym przy produkcji modułów typu full black, łączą one ze sobą bardzo wysoką wydajność oraz najwyższą jakość wykonania. Moduły full black bardzo dobrze przyciągają światło słoneczne, dzięki czemu pracują wydajnie również podczas gorszych warunków pogodowych. Panele są całkowicie czarne również z tyłu, dzięki czemu ich estetyka wykonania znacząco przewyższa standardowe moduły.

 

 

panele fotowoltaiczne full black Swiss Solar

 

 

Panele fotowoltaiczne full black to zdecydowanie moduły klasy PREMIUM

 

 

Panele fotowoltaiczne typu full black uznawane są za moduły klasy premium, a ich zakup zawsze będzie wiązał się z nieco większym kosztem niż w przypadku wybrania paneli z srebrną ramą. Wspomniana wcześniej wysoka estetyka wykonania sprawia jednak, że moduły świetnie prezentują się na dachach z czarnym oraz jasnym pokryciem, jak również w przypadku konstrukcji wolnostojących, zamontowanych na gruncie.

 

Jako, że panele fotowoltaiczne full black to moduły klasy premium możemy liczyć także na wydłużony okres gwarancji producenta. W przypadku większości producentów udzielana gwarancja wydajności to co najmniej 25 lat, natomiast gwarancja produktowa to min 15 lat. Na rynku dostępne są również moduły typu full black z jeszcze dłuższym okresem udzielanej gwarancji. Przykładowo panele fotowoltaiczne full black od szwajcarskiego producenta Swiss Solar to 30 lat gwarancji wydajności oraz 20 lat gwarancji produktowej.

 


Wydłużony okres gwarancji to istotna zaleta modułów typu full black. Warto jednak pamiętać, aby oferowane panele fotowoltaiczne pochodziły bezpośrednio od producenta lub hurtowni, która jest autoryzowanym dystrybutorem, zapewniającym kompletną dokumentacje w języku polskim dla oferowanych modułów.

 

 

Kiedy warto wybrać moduły fotowoltaiczne typu full black?

 

 

Jako, że panele fotowoltaiczne typu full black łączą w sobie bardzo wysoką wydajność pracy z wyjątkowym, ekskluzywnym wyglądem, w przypadku instalacji fotowoltaicznych na dachach skośnych (i nie tylko) będą świetnym wyborem! Jednolita, czarna barwa ukrywa na modułach białe linie poprowadzone wzdłuż modułów, które są charakterystyczne i łatwe do dostrzeżenia przy standardowych panelach z przezroczystym szkłem hartowanym. Dla wymagających klientów moduły full black będą świetnym rozwiązaniem!

 

 

instalacja fotowoltaiczna z wykorzystaniem paneli typu full black

 

 

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na wiele lat, a panele fotowoltaiczne mają również bardzo pozytywny wpływ na wartości każdej nieruchomości. W przypadku zastosowania paneli fotowoltaicznych full black, ze względu na ich ekskluzywny, elegancki wygląd, wydłużony okres gwarancji oraz zwiększoną wydajność pracy i mniejsze spadki mocy wiąże się to z dodatkowym wzrostem wartości budynku, na którym zainstalowane będą tego typu moduły.

 

 

Podsumowanie

 

 

Panele fotowoltaiczne typu full black to bardzo wydajne moduły klasy premium, które świetnie sprawdzą się w przypadku instalacji fotowoltaicznych na dachach oraz gruncie. Wyjątkowy, elegancki wygląd, wysoka wydajność (również podczas pochmurnych dni), mniejsze spadki mocy, długi okres gwarancji to idealne połączenie dla wymagających inwestorów, którzy chcą znacząco podnieść wartości swojej nieruchomości i zadbać o jej ekskluzywny wygląd.

 

 


Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty (w tym paneli fotowoltaicznych full black) i skorzystania z darmowego, profesjonalnego audytu instalacji fotowoltaicznej, opartej na modułach tylko od autoryzowanego dystrybutora.