Wiata fotowoltaiczna to idealne rozwiązanie jeśli nie mamy wystarczająco dużo miejsca na naszym dachu aby zamontować panele fotowoltaiczne lub po prostu nie podoba nam się taka koncepcja. Konstrukcja może również zabezpieczyć nasz pojazd przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi i być wykorzystana np. do ładowania samochodu elektrycznego czy hybrydy.

 

 

samochód elektryczny

 

 

Wiata fotowoltaiczna - wolnostojąca konstrukcja

 

 

Konstrukcja wolnostojąca może zostać zamontowana w niemalże dowolnej lokalizacji, a dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość prostego rozbudowania instalacja w przyszłości jeśli zaistnieje taka potrzeba.

 

 

Panele fotowoltaiczne z technologią Bifacial - zastosowanie

 

 

W przypadku budowy wiat solarnych bardzo często stosuje się panele fotowoltaiczne z technologią bifacial, czyli podwójnie przeszklone. Panele te charakteryzują się większą odpornością na złe warunki atmosferyczne czy obciążenia statyczne takie jak np. śnieg. Dodatkowym atutem technologi bifacial jest możliwość pobierania energii z tyłu (nawet do 25%) co sprawia, że możemy liczyć na większy uzysk energii.

 

 

panele fotowoltaiczne technologia bifacial szkło/szkło

 

 

Wiata fotowoltaiczna - podsumowanie

 

 

Chciałbyś zainstalować panele fotowoltaiczne ale nie posiadasz wystarczająco dużo miejsca na dachu lub nie podoba Ci się projekt z panelami fotowoltaicznymi na Twoim domu? Warto rozważyć budowę wiaty fotowoltaicznej. Jeśli szukasz rzetelnej firmy, która przygotuje dla Ciebie niezobowiązującą wycenę kosztu realizacji takiego projektu możesz śmiało skontaktować się z nami. Mamy doświadczenie w realizacji takich zleceń. Działamy od wielu lat, a na swoim koncie mamy ogromną ilość pomyślnie zrealizowanych projektów (w tym również projekty wiat fotowoltaicznych). 

Wiata fotowoltaiczna - praktyczna alternatywa

15 marca 2021
wiata fotowoltaiczna

SZUKASZ RZETELNEJ FIRMY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania to śmiało skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez wysłanie wiadomości za pomocą formularza. Odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

KONTAKT

20 stycznia 2023
Instalacja fotowoltaiczna to świetna inwestycja również w przypadku gospodarstw rolnych, która pozwala zwiększyć ich rentowność. Dodatkowo rolnicy co jakiś czas
18 stycznia 2022
Pompa ciepła to zdecydowanie bardzo ekologiczne rozwiązania, które gwarantuje wysoki komfort użytkowania oraz w połączeniu z własną instalacją fotowoltaiczną całkiem
17 stycznia 2022
Ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej coraz więcej rodzin w Polsce decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Dachy domów
16 stycznia 2022
Już wkrótce pojawi się kolejna edycja programu Mój Prąd, który cieszy się ogromny zainteresowaniem wśród osób planujących zainwestować w prywatną

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

FOTOWOLTAIKA SKLEP

 

Panele fotowoltaiczne, falowniki, wyłączniki przeciwpożarowe oraz inne elementy instalacji fotowoltaicznej. Bardzo chętnie pomożemy Ci w skompletowaniu Twojego zestawu fotowoltaicznego do samodzielnego zamontowania. Oferujemy produkty najwyższej klasy, tylko od autoryzowanych dystrybutorów!

CAŁY ASORTYMENT