NS Elektro logo

Wyłączniki przeciwpożarowe

Optymalizatory mocy

Falowniki fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne

Montaż instalacji

Konstrukcja montażowa

Systemy grzewcze

Dodatkowe elementy instalacji PV

adres e-mail
kontakt telefoniczny
kontakt telefoniczny

Polityka prywatności | Polityka cookies

Biuro - Województwo Opolskie

+48 795 411 407

47-244 Dziergowice 

ul. Polna 3 

Kontakt

 

Biuro - Województwo Śląskie

+48 733 511 188

47-420 Kuźnia Raciborska

ul. Klasztorna 3

NS Elektro © 2015 - 2022

 

Fotowoltaika, systemy grzewcze, smart domy oraz kompleksowe usługi elektryczne. 

 

O naszej firmie

Artykuły branżowe

Opinie naszych klientów

Oferty pracy

instagram
instagram
facebook

OTRZYMAJ DARMOWY AUDYT ORAZ POROZMAWIAJ Z NASZYM DORADCĄ

 

Wypełnij formularz, aby otrzymać darmowy audyt oraz wycenę realizacji Twojego projektu i porozmawiaj z naszym doradcom.

Numer telefonu:

Wybierz dział:

Fotowoltaika

Systemy Grzewcze
Usługi Elektryczne
Montaż Klimatyzacji
Smart Dom FIBARO
Akceptuję politykę prywatności.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

CAŁY ASORTYMENT

FOTOWOLTAIKA SKLEP

 

Panele fotowoltaiczne, falowniki, wyłączniki przeciwpożarowe oraz inne elementy instalacji fotowoltaicznej. Bardzo chętnie pomożemy Ci w skompletowaniu Twojego zestawu fotowoltaicznego do samodzielnego zamontowania. Oferujemy produkty najwyższej klasy, tylko od autoryzowanych dystrybutorów!

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

20 stycznia 2023
Instalacja fotowoltaiczna to świetna inwestycja również w przypadku gospodarstw rolnych, która pozwala zwiększyć ich rentowność. Dodatkowo rolnicy co jakiś czas
18 stycznia 2022
Pompa ciepła to zdecydowanie bardzo ekologiczne rozwiązania, które gwarantuje wysoki komfort użytkowania oraz w połączeniu z własną instalacją fotowoltaiczną całkiem
17 stycznia 2022
Ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej coraz więcej rodzin w Polsce decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Dachy domów
16 stycznia 2022
Już wkrótce pojawi się kolejna edycja programu Mój Prąd, który cieszy się ogromny zainteresowaniem wśród osób planujących zainwestować w prywatną

KONTAKT

SZUKASZ RZETELNEJ FIRMY?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania to śmiało skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez wysłanie wiadomości za pomocą formularza. Odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

Dofinansowanie do Fotowoltaiki i Magazynu Energii dla Rolników
20 stycznia 2023

„Zielona energia w gospodarstwie rolnym” - Dofinansowanie do Fotowoltaiki i Magazynu Energii dla Rolników

Instalacja fotowoltaiczna to świetna inwestycja również w przypadku gospodarstw rolnych, która pozwala zwiększyć ich rentowność. Dodatkowo rolnicy co jakiś czas mogą otrzymać duże wsparcie w finansowaniu takiej inwestycji z różnych programów rządowych, co zdecydowanie skraca jej czas zwrotu i pozwala na generowanie bardzo dużych oszczędności.

 

Program „Zielona energia w gospodarstwie rolnym” to świetna szansa dla rolników na otrzymanie dotacji wynoszącej nawet 150 tys. złotych na inwestycję w fotowoltaike z systemem inteligentnego zarządzania i magazynowania energii.

 

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podało informację, że w październiku 2022 roku Komisja Europejska zatwierdziła polskie propozycje zmian w PROW 2014-2020, w tym zmian dotyczących nowego obszaru - programu „Modernizacja Gospodarstw Rolnych”.

 

Skutkiem tego postanowienia jest pojawienie się nowego programu dotacji dla gospodarstw rolnych, które planują zainwestowanie w odnawialne źródła energii.

 

 

Program „Zielona energia w gospodarstwie rolnym” - warunki skorzystania z dotacji dla gospodarstwa rolnego 

 

 

Za otrzymane w ramach programu finansowanie będzie możliwe zakupienie paneli fotowoltaicznych o mocy do 50 kW, magazynu energii, wraz z inteligentnym systemem zarządzania oraz pompy ciepła, która będzie współpracowała z instalacją fotowoltaiczną.

 

Środki, które otrzymamy z dotacji będą mogły również zostać przeznaczone na profesjonalne usługi montażu dla wyżej wymienionych urządzeń. Część dotacji możemy również przeznaczyć na skompletowanie dokumentacji.

 

 

Nawet 150 tys. złotych na instalacje fotowoltaiczną dla rolników 

 

 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) będzie mogła udzielić dofinansowania dla 1 gospodarstwa rolnego w maksymalnej kwocie 150 tys. złotych.

 

Każdy rolnik będzie mógł zatem otrzymać zwrot zainwestowanych środków w postaci do:

 

  • 60% poniesionych kosztów kwalifikowalnych operacji w przypadku młodych rolników i inwestycji zbiorowych

 

lub

 

 

  • 50% poniesionych kosztów kwalifikowalnych w przypadku pozostałych operacji i nie mniej niż 30% poniesionych kosztów kwalifikowalnych.

 

 

Jakie są warunki uzyskania dofinansowania do fotowoltaiki dla rolników od ARiMR?

 

 

Pewne jest to, że wsparcie w postaci sfinansowania dużej części kosztów poniesionych na realizację projektu instalacji fotowoltaicznej będzie przyznawane rolnikom, którzy dzięki fotowoltaice poprawią zyskowność swojego gospodarstwa.

 

Otrzymanie dotacji od ARiMR na fotowoltaike będzie możliwe tylko dla instalacji PV, których wyprodukowana energia elektryczna będzie wykorzystywana do zasilenia urządzeń wchodzących w skład naszego gospodarstwa rolnego - może to być np. zasilanie oświetlenia budynków, zasilenie maszyn do przygotowywania pasz lub innych urządzeń umożliwiających sprawne funkcjonowanie gospodarstwa.

 

 

Zielona energia w gospodarstwie rolnym - kiedy i jak długo można będzie składać wnioski o dofinansowanie do fotowoltaiki oraz magazynu energii?

 

 

ARiMR w swoim ogłoszeniu udzieliło informację, że nabór wniosków w ramach programy „ Zielona energia w gospodarstwie rolnym” rozpocznie się 31 stycznia 2023 roku i potrwa do 1 marca 2023 roku.

 

Powyższa informacja oznacza, że na złożenie wniosku o dofinansowanie rolnicy będą mieli dosyć ograniczony czas. 

 

 

W jaki sposób można składać wnioski o dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej od ARiMR?

 

 

Dokumentację należy przekazać do regionalnych oddziałów ARiMR. Każdy właściciel gospodarstwa rolnego może to zrobić osobiście lub przez osobę, którą do tego celu upoważni.

 

Wniosek można zgłosić także elektronicznie, dzięki wykorzystaniu platformy ePUAP lub w formie przesyłki rejestrowanej, nadanej w placówce poczty polskiej.

 

 

Podsumowanie 

 

 

Dofinansowanie od ARiMR w ramach programu „Zielona energia w gospodarstwie rolnym” to świetna okazja dla każdego rolnika na poprawienie rentowności swojego gospodarstwa. Czas na składanie wniosków jest jednak dosyć ograniczony, dlatego należy mieć to na uwadze. 

 

Dużą zaletą programu jest dofinansowanie nie tylko na instalację fotowoltaiczną ale również na system magazynowania i zarządzania energią, który dodatkowo skraca czas zwrotu zainwestowanych środków i zwiększa generowane przez panele fotowoltaiczne oszczędności.

 

Jeśli szukasz rzetelnego wykonawcy, który kompleksowo zrealizuje montaż instalacji PV w oparciu o produkty od autoryzowanych dystrybutorów, tylko renomowanych producentów możesz śmiało skontaktować się z nami!

 

Przygotujemy również niezbędną dokumentację i pozyskamy dla Ciebie aktualne dofinansowanie dla gospodarstw rolnych.